Aktualności

MARATON NORDIC WALKING W JASTROWIU 10.10.2020R

W porozumieniu z Władzami Gminy / Miasta Jastrowie ustaliliśmy nowy termin zawodów. W dniu 10.10.2020r. w Jastrowiu odbędą się:

  • VII Otwarte Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Maratonie
  • IX Otwarte Sztafetowe Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Maratonie
  • IV Młodzieżowe Sztafetowe Mistrzostwa Polski Nordic Walking
  • Rajd Jastrowski

Mamy nadzieję, że pomimo zaistniałych trudności Zawodnicy utrzymają wysoki poziom przygotowania sportowego. 💪

Polska Federacja Nordic Walking podejmuje wszelkie dostępne starania, które umożliwią przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych imprez sportowych. Na bieżąco monitorujemy zagrożenia z naszymi Partnerami oraz wspólnie staramy się dostosować kalendarz imprez do zarządzeń wydawanych przez służby Państwa.

Dbajmy o siebie i do zobaczenia na zawodach


ZMIANY TERMINÓW PUCHARÓW REGIONALNYCH 2020

W związku z epidemią konowirusa dokonano korekty kalendarza Pucharów Regionalnych Nordic Walking w sezonie 2020. Decyzję podjęliśmy w porozumieniu z naszymi parterami z samorządu. Zmianie ulegają terminy zawodów w nastepujących miejscowościach: Konstancin-Jeziorna, Biały Bór oraz Tarnowskie Góry. Aktualny kalendarz Pucharów Regionalnych 2020 przedstawia się następująco:

  • 19.07 - Wągrowiec

  • 26.07 - Skrwilno

  • 16.08 – Śrem

  • 06.09 - Tarnowskie Góry

  • 20.09 – Biały Bór

Trwają rozmowy w sprawie ustalenia terminu zawodów w Konstancin-Jeziorna. Niebawem poinformujemy o szczegółach.

Dyrektor Pucharów Regionalnych Arkadiusz Kozak


OŚWIADCZENIE PREZESA POLSKIEJ FEDERACJI NORDIC WALKING.

Drodzy Nordic Walkerzy, Entuzjaści Nordic Walking, Szanowni Państwo,

4 kwietnia nie spotykamy się na zawodach w Jastrowiu. Samorząd Gminy Jastrowie potwierdził odwołanie VII Otwartych Mistrzostw Polski Nordic Walking w Maratonie. Decyzja jest wynikiem dbałości o zdrowie uczestników zawodów w obliczu zagrożenia rozwojem epidemii koronawirusa. Istnieją jeszcze poważniejsze przesłanki dotyczące tej decyzji. Chodzi o bezpieczeństwo całej populacji. Im szybciej uda się nam zahamować rozwój pandemii, tym wcześniej wrócimy do swoich zajęć i pasji. Dlatego jesteśmy gotowi podejmować decyzje, które będą służyły dobru wspólnemu.

Na bieżąco kontaktujemy się z naszymi partnerami z samorządów oraz naszymi sponsorami. Bardzo elastycznie podchodzimy do zmieniających się z dnia na dzień komunikatów dotyczących rozwoju infekcji koronawirusem. Podejmujemy nowe rozmowy w celu zmiany terminów imprez, które będziemy zmuszeni odwołać. Spotykamy się z pełnym zrozumieniem i chęcią dalszej współpracy. Dominuje odpowiedzialność i przekonanie, że wspólnymi siłami, mądrością i determinacją uporamy się z tym niespodziewanym zagrożeniem.

Jestem przekonany, że 11 lat organizacji Pucharu Polski Nordic Walking zaowocowało powstaniem nowej społeczności entuzjastów, organizatorów, sędziów i zawodników Nordic Walking. Jesteście Państwo elitą sportowców sportu powszechnego, która w bardzo krótkim czasie stworzyła niepowtarzalne więzi i relacje społeczne. Stajemy w obliczu wyzwania, gdzie możemy bronić się tylko własną odpowiedzialnością i przestrzeganiem zasad.

Wierzę, że w tym niebezpiecznym czasie Nordicowcy zdadzą trudny egzamin. Wielokrotnie to udowodniliście.
Polska Federacja Nordic Walking dołoży wszelkich starań, aby na bieżąco informować o zaistniałych zmianach. Jednocześnie przygotowujemy alternatywne rozwiązania.

Jednak za absolutny priorytet uważamy podporządkowanie się władzom sanitarnym i wszystkim służbom zaangażowanym w walkę z zagrożeniem epidemiologicznym. Wspierajmy się, pamiętajmy o słabszych.

Olgierd Bojke prezes PFNW, wice prezydent ENWO.


OTWIERAMY SKLEP Z PAMIĄTKAMI

Pragniemy poinformować, że od dnia 24 lutego 2020 roku uruchomiliśmy możliwość zakupu pamiątek dedykowanych Pucharowi Polski Nordic Walking 2020. Rozpoczynamy od publikacji koszulek Pucharów Regionalnych 2020.

Już niebawem pojawią się kolejne artykuły w sprzedaży. Jeśli chodzi o rozmiarówkę koszulek wykonywanych na zawody w sezonie 2020, przedstawiamy na załączonym obrazku.

Sklep w menu

 

 


RUSZYŁA REJESTRACJA DO ZAWODÓW POLSKIEJ FEDERACJI NORDIC WALKING

Startuje rejestracja do zawodów Pucharu Polski i Pucharów Regionalnych Nordic Walking 2020, organizowanych przez Polską Federację Nordic Walking.

PUCHAR POLSKI NORDIC WALKING 2020 (strona wydarzenia otwiera się po najechaniu kursorem na miejscowość i naciśnięciu)

PUCHAR REGIONALNY NORDIC WALKING 2020

Polska Federacja Nordic Walking
Puchary regionalne